Opláštění výtahových šachet

Provádíme opláštění výtahových šachet sádrokartonovými deskami KNAUF Diamant.

Velký počet výtahů v ČR stále jezdí v nevhodných šachtách z drátoskla nebo pletiva. To přináší velká nebezpečí a rizika. Pletivem může kdokoliv prostrčit různé předměty a podobně. Do šachty se také mohou dostat papírové předměty, které mohou způsobit požár. Při rekonstrukci výtahů je kvůli těmto rizikům potřeba rekonstruovat i výtahovou šachtu. Ideálním řešením je náhrada nevyhovujícího opláštění sádrokartonovými deskami KNAUF Diamant.

Rychlost provedení

Kompletní opláštění výtahové šachty osmipatrové budovy dokončíme za 10 až 12 dní včetně vymalování.

KNAUF Diamant

Pro opláštění výtahových šachet používáme certifikovaný systém KNAUF Diamant.

KNAUF Diamant – klíčové vlastnosti

Nová protipožární impregnovaná deska DIAMANT vyniká zvýšenou pevností a tvrdostí povrchu při standardním zpracování, ale ve srovnání s běžnými deskami typu DF nabízí navíc vylepšené zvukově izolační vlastnosti. Konkrétně v případě jejího použití se standardními CW profily může být dosaženo snížení hladiny hluku až o 8 dB, a to zejména v pásmech lidské řeči (125 až 1.000 Hz). Tím lze dosáhnout subjektivně lepší akustické pohody.

Rigips RigiStabil

Konstrukční deska RigiStabil (DFRIEH2) je sádrokartonová deska typu DFRIEH2 v souladu s EN 520. Skládá se ze speciálního sádrového jádra vyztuženého skleněnými vlákny a obaleného silným papírovým kartonem. Lícový papír je přírodní barvy – světle šedo-béžové.
Pevnost v ohybu a tvrdost povrchu jsou výrazně vyšší než u standardního sádrokartonu. Desky RigiStabil jsou ohnivzdorné a impregnované.
Pro snadnou identifikaci i po montáži desky je potisk červenou barvou proveden jednak na hraně desky, jednak na lícové ploše desky souběžně s hranou PRO.

Použití:  konstrukční deska RigiStabil (DFRIEH2) je určena pro nosné konstrukce i nenosné konstrukce.
RigiStabil desky se vyznačují vysokou pevností v ohybu a tvrdostí povrchu, čímž jsou ideální pro použití v podmínkách, kde mohou být vystaveny intenzivnímu mechanickému namáhání. Testy prokázaly účinnost desek v staticky zatěžovaných nosných konstrukcích rámových stěn, a to jak pro vertikální, tak pro horizontální zatížení, například v dřevěném rámovém objektu.
Desky RigiStabil jsou také vhodné pro suché podlahy, opláštění výtahových šachet a bezpečnostní konstrukce.
Desky RigiStabil mohou být za určitých podmínek použity v částečně exponovaném vnějším prostředí (např. stěny a stropy ve vícepodlažních garážích, průchody, venkovní podhledy apod.). Je však třeba se vyhnout přímému vystavení slunci a dešti.
Instalace desek probíhá podle pokynů k instalaci společnosti Rigips.

Rigips Habito

Vysokopevnostní deska Habito® H je protipožární a impregnovaná sádrokartonová deska dle ČSN EN 520 typu DFRIH1. Povrchový karton je barvy šedé s potiskem.
Pro snadnou identifikaci i po montáži desky je potisk červenou barvou proveden jednak na hraně desky, jednak na lícové ploše desky souběžně s hranou PRO.

Použití: Vysokopevnostní deska Habito® H se vyznačuje vysokou ohybovou pevností a zvýšenou povrchovou tvrdostí, která ji předurčuje k použití v podmínkách, kde mohou být vystaveny náročnému mechanickému namáhání, např. pro bezpečnostní konstrukce třídy RC2 až RC4 (dle ČSN EN 1627). Deska je určena do konstrukcí, kde se vyžaduje vysoká únosnost kotvení břemen pomocí kovových kotev Molly nebo kotvení bez hmoždinek pomocí vrutů do dřeva ø 5 mm a vrutů typu FN ø 4,8 mm. Zásady kotvení břemen na konstrukce jsou popsány v technologickém návodu Rigips. Deska Habito® H je určena do protipožárních konstrukcí Rigips, do konstrukcí s vysokými nároky na vzduchovou neprůzvučnost a do místností s vyšší vzdušnou vlhkostí např. do koupelen a sprch.